Kampania w Blitzkrieg

II Wojna Światowa w skali 6mm - bo taka nam pasuje :)

Moderatorzy: Kretus, akkon

Postautor: khamils » pt lut 27, 2009 11:58 pm

Patrząc na rozpiski to niewiele można na mniej niż 1000 pkt. :) Spora część dobrego sprzętu lub czasem nawet średniego ma jakiś limit tysięczny:)

Wydaje mi się że najlepiej grać na co najmniej 1000 pkt. lub potraktować te limity jako obowiązujące także poniżej.
Time goes, you say? Ah, no! Alas, Time stays, we go.
Awatar użytkownika
khamils
Sługa zaufany

Postautor: Eljot » sob lut 28, 2009 7:40 am

[quote="Kretus"]
Co do Elefantów, to są limitowane 1 na armię, i pojawiają się od 3/44+, więc nie wiem skąd je RiP wytrzasnął. [quote]

...może z ZOO ?
:)
Kampania RIPa rządzi się własnymi prawami, zatem skoro wystawił to pewnie mógł... :wink:
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: LuKa » sob lut 28, 2009 8:24 am

ok - zatem przymuję do wiadomości powyższe - limity zarówno na pojazdy jak i piechotę [sic!] obowiązują powyżej do pełnych tysięcy :)

W tej grze zróżnicowanie sił wynikalo z zasad scenariusza - dla mnie z zasad kampanii wyszło 1750, wylosowany scenariusz mówił, że przeciwnik ma połowę tych punktów ...
Wniosek taki, że scenariusze ze zróżnicowaną punktacją dla stron należy grać przy min. 2000 punktów ... Albo samymi wiaderkami ;)
alea iacta est
Awatar użytkownika
LuKa
Generał X Generałów

Postautor: khamils » sob lut 28, 2009 9:47 pm

Mam pytanko do autora kampanii lub kogoś kto może mi pomóc.
Przygotowuję sobie rozpiskę kampanijną. Mam nieco fajnego sprzętu po 3/44 i jak rozumiem należy on do kategorii sprzętu późnego. Jeśli dobrze zrozumiałem na początku mój dowódca ma poziom zerowy a co za tym idzie nie może używać nic z tego późnego sprzętu. Zakładając jednak że kiedyś uda mi się coś wygrać i awansować na nieco wyższy poziom dostanę jakiś niewielki dostęp do „prototypów”.

Czy muszę więc je uwzględniać w rozpisce na 3500 pkt. już od początku czy raczej gdzieś później zastępować nimi sprzęt stracony?
Time goes, you say? Ah, no! Alas, Time stays, we go.
Awatar użytkownika
khamils
Sługa zaufany

Postautor: Eljot » sob lut 28, 2009 11:29 pm

myślę, że później...
przynajmniej ja mam zamiar tak robić...dlaczego mam tracić punkty na coś, czego nie mogę wystawić... chociaż z drugiej strony po co mam tworzyć rozpiskę na 3500pkt skoro w modelach mam tylko 2000-2200 + ewentualne assety... tworzenie początkowej rozpiski miałoby dla mnie sens, gdyby stosować zasady początkowego kontyngentu i uzupełnień... natomiast jeśli dobrze zrozumiałem zasady RIPa to każda bitwa stanowi odrębną rozgrywkę jedynie z uwzględnieniem doświadczonych jednostek...
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » pn mar 02, 2009 5:31 pm

To były ferdynandy
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Kretus » pn mar 02, 2009 5:44 pm

A to przepraszam ,zwracam honor. :wink:
DBA 15mm - III/1ac;III/1b;III/30b(68a);III/40c;2*III/52;2*III/62a;IV/13bc;IV/66
Blitzkrieg Commander 6mm - LWP; Warmaster Ancients 10mm - Burgundia; Warmaster - Wyniosłe Elfy; PMC 15mm - Zielone Ludki; Lion Rampant 28mm - XV wiek; OiM - pludracy.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » pn mar 02, 2009 7:08 pm

khamils pisze:Mam pytanko do autora kampanii lub kogoś kto może mi pomóc.
Przygotowuję sobie rozpiskę kampanijną. Mam nieco fajnego sprzętu po 3/44 i jak rozumiem należy on do kategorii sprzętu późnego. Jeśli dobrze zrozumiałem na początku mój dowódca ma poziom zerowy a co za tym idzie nie może używać nic z tego późnego sprzętu. Zakładając jednak że kiedyś uda mi się coś wygrać i awansować na nieco wyższy poziom dostanę jakiś niewielki dostęp do „prototypów”.

Czy muszę więc je uwzględniać w rozpisce na 3500 pkt. już od początku czy raczej gdzieś później zastępować nimi sprzęt stracony?

Zero prestiżu to poziom pierwszy, od 6PR jest poziom drugi - jest tabelka w zasadach.
Na początku zabawy masz możliwośc wystawienie 1 "wynalazka" w armii (3500) i co z tego wynika jedego w battlegrupie.
To co stracisz w bitwach może byc uzupełnione dowolnie, więc strate 5 szermanów możesz uzupełnić 3 szermanami i Caliopem - no problem.

Kampania RIPa rządzi się własnymi prawami, zatem skoro wystawił to pewnie mógł...

Nie - kampania rządzi się zasadami które wypadało by sobie przeczytać... :lol:
RIP
Wolny wojownik

Postautor: RIP » pn mar 02, 2009 7:19 pm

Eljot pisze:myślę, że później...
przynajmniej ja mam zamiar tak robić...dlaczego mam tracić punkty na coś, czego nie mogę wystawić... chociaż z drugiej strony po co mam tworzyć rozpiskę na 3500pkt skoro w modelach mam tylko 2000-2200 + ewentualne assety... tworzenie początkowej rozpiski miałoby dla mnie sens, gdyby stosować zasady początkowego kontyngentu i uzupełnień... natomiast jeśli dobrze zrozumiałem zasady RIPa to każda bitwa stanowi odrębną rozgrywkę jedynie z uwzględnieniem doświadczonych jednostek...

Te 3500 jest po to by można zagrać wgodnie z zasadami bitwę na 2000 (a w zasadzie na 2500) - akurat jako Rusek nie masz możliwości dodania 25% w random pointach, ale Amerykanie mają (w związku ze "stokpile" i +1 do rzutu na random point).
W praktyce wystarczy Ci jakaś armijka rozpisana na 2000-2500. Jak już pisałem - wybór wielkości bitwy i scenariusza jest raczej dowolny i nie trzeba się na siłę stosować do tabelki. Co i na ile chcecie zagrać zależy od grających. Jeśli ktoś ma ochotę może sobie losować 1-3 to bitwa na 2000, a 4-6 to 2500, itd... wiedząc, że większość rozpisek ma +/- 10% w random points, można nawet grać sobie bitwy na 3000 [2700 do 3300 z random poins].

Wyszła przy niektórych scenariuszach jedna kwestia - jest wiele gier z nierówną ilością punktów - to co się wylosuje/umówi jako "wielkość bitwy" jest tą "większą stroną" (zwykle atakującym). Np: wylosowalim, że gramy na 1750 i scenariusz "assault", w którym atakujący ma 2x więcej punktów niż obrońca. Oznacza to, że gramy 1750:875p [+/- rp oczywiście - tak jak grałem z Luką].
RIP
Wolny wojownik

Postautor: RIP » śr maja 27, 2009 12:20 pm

Przed czerwcowym spotkaniem z BC wprowadzę poprawkę do zasad kampanii. Chodzi głównie o fakt posiadania przez nas armii z różnych okresów wojny.
A grubsza proponuję (po rozmowie z Wasylem na ten temat), by to co mamy w pudełeczkach, czyli nasz "park maszynowy" pilnie zbierany i malowany stanowił tzw. "armię". Będzie to wymagało prowadzenia niewielkiego spisu sprzętu, a przynajmniej zdobytego przez dane jednostki doświadczenia.
Mając do dyspozycji dowolne jednostki możemy umawiać się na bitwy z dowolnych list armii w dowolnym czasie (scenariusz i wielkośc losowo, lub umówiona). Dzięki temu Kretus z Akkonem mogą sobie pograć w 39 roku, a Wasyl z Akkonem w Tunezji. Ja też chętnie zagram jakąś "obronę Berlina" bez kombinacji ze sprzętem z późnej wojny.
RIP
Wolny wojownik

Postautor: akkon » śr maja 27, 2009 8:00 pm

RIPie, jak wcześniej pisałem, nie wchodzę w kampanię w BC.
Polski Album Gołębi Rasowych
Imperium 3000+ pkt
Szlachetne Elfy 2000 pkt
Bretonnia / Krzyżacy 1500 pkt
Orki 170 pkt/1500 pkt
Awatar użytkownika
akkon
Strażnik Ksiąg

Postautor: Eljot » ndz cze 21, 2009 12:55 pm

Mam pytanie do Ojca Prowadzącego Kampanię. Co w przypadku kiedy jednostka zniszczy własny oddział - np. artyleria lub lotnictwo, dostaje "ujemne fragi"? :D
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Kretus » ndz cze 21, 2009 1:05 pm

Ja nie doliczałem sobie za to "plusa" :wink:
DBA 15mm - III/1ac;III/1b;III/30b(68a);III/40c;2*III/52;2*III/62a;IV/13bc;IV/66
Blitzkrieg Commander 6mm - LWP; Warmaster Ancients 10mm - Burgundia; Warmaster - Wyniosłe Elfy; PMC 15mm - Zielone Ludki; Lion Rampant 28mm - XV wiek; OiM - pludracy.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » pn cze 22, 2009 4:28 pm

Eljot pisze:Mam pytanie do Ojca Prowadzącego Kampanię. Co w przypadku kiedy jednostka zniszczy własny oddział - np. artyleria lub lotnictwo, dostaje "ujemne fragi"? :D

Nie, fragi "dodatnie" są tylko za wrogie jednostki :)

Poprawiłem zasady. Proszę o ściągnięcie. Tabelka dla dowódcy sprawdza się bardzo dobrze - polecam w niej prowadzić zapiski "erpegowe" :) Tabelka pojazdów jest przydatna, ale zapewne wystarczy kartka z listą pojazdów (w mojej jest miejsce na statystyki, itp...) - zobaczcie, oceńcie.

Udało się wieć oficjalnie zacząć kampanię. Kto nie grał, ma na razie czyste konto punktowe. Było by fajnie gdyby kazdy policzył swój prestiż i podesłał na priv. Jak będe miał wszystkie 5 Waszych wyników wrzucę je do tego tematu razem :)
RIP
Wolny wojownik

Poprzednia

Wróć do Blitzkrieg Commander