LUBELSKIE SPOTKANIA Z BC.

II Wojna Światowa w skali 6mm - bo taka nam pasuje :)

Moderatorzy: Kretus, akkon

LUBELSKIE SPOTKANIA Z BC.

Postautor: Pogodyn » pn cze 22, 2009 9:02 am

Jako że wyszło w miare dobrze , przynajmniej ja mam takie odczucie , można pokusić się o zagęszczenie tego typu spotkań.
Pierwszy pomysł to miesiąc Lipiec.
Proszę się wypowiedzieć jak komu ewentualnie pasuje i czy macie ochote na spotkanie.
Pogodyn
Sługa zaufany

Postautor: Kretus » pn cze 22, 2009 9:19 am

Ja generalnie czas w weekendy mam, zawsze chętnie zagram. Ale z góry mówię że WM Historical ma u mnie pierwszeństwo.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: LuKa » pn cze 22, 2009 2:21 pm

Ja przyznam że również z chęcią się przyłączę - przy czym dla mnie preferowaną porą jest weekendowy wieczór - często będę mógł również w ciągu dnia, jednak tu mogą się pojawić komplikacje takie jak ostatnio :?

Andrzeju - jak podeślesz mi tą fotkę, to na najbliższe spotkanie spróbuję zmontować sobie małe co-nieco uzupełnione żetonikami 8) (do WMM) to spróbujemy - co Ty na to?
alea iacta est
Awatar użytkownika
LuKa
Generał X Generałów

Postautor: Kretus » pn cze 22, 2009 3:38 pm

Jasne, pamiętam, muszę tylko pożyczyć aparat.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » pn cze 22, 2009 4:20 pm

Ja bym reflektował na koniec lipca jeśli coś, lub poczatek sierpnia nawet. Z uwagi na urlopy nie wiem czy uda nam się zwołać w 6+ osób...
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Pogodyn » pn cze 22, 2009 6:09 pm

najlepiej dawajcie konkretne daty, tak będzie mi łatwiej.
Pogodyn
Sługa zaufany

Postautor: RIP » pn cze 22, 2009 7:31 pm

U mnie wlaściwie 18 lipca na jakieś 25%. Potem, jeżeli będę miał wolną działkę, wolałbym zrobić tam wekendowe "spotkanie z BC" (oraz innymi systemami i przerywnikami w graniu...;) ). Może MDK zostawmy sobie na jesień?
Poza tym nie podoba mi się w opcji MDK - ścisły limit czasu, granie od rana do popołudnia oraz odejście od idei "beer and precel" :D Łatwiej się chyba umówic na 4-6 osób u któregoś z nas w piątkowy wieczór - tak jak zazwyczaj. U mnie wchodzi 4os. na 2 stoły, u Eliota, Luki (tu nawet 6 i jest dobra garmażerka ;) ) i kretusa (megapizza...) też spokojnie tyle. Na działce zagramy i w 8 osób (że nie wspomnę o innych atrakcjach).
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Pogodyn » pn cze 22, 2009 10:11 pm

Innej opcji w Mdku nie ma , możemy grać do 16 za darmo , albo do 18 płacąc opiekunowi ze 20 zł . Pisałem o tym.

Zaproponowałem taka formułę bo innej możliwości nie mam , niestety dysponuje małym lokalem w którym dodatkowo zamieszkuje moja żona i dwoje dzieci i wierzcie mi zajmuja dużo miejsca. Gdyby się kiedyś zdażyło , że wyjadą za miasto ( a czasami się zdaża) wtedy zaproszę do siebie.

Rozwiązaniem wydaje się zmineiszenie ilości bitew , granie dwóch na małe punkty albo jednej na duże.

Nie musimy grać kampanii , można sobie zwyczajnie zagrać.
Pogodyn
Sługa zaufany

Postautor: Vazhyl_Okrutny » pn cze 22, 2009 10:32 pm

Podejrzewam, że jakbyśmy po jednym piwie w MDKu wypili, to by nam nikt glowy nie urwał, akurat w tym przypadku dobrowolna abstynencja była spowodowana koniecznością przyjazdu własnym samochodem ;)
MDK jest wygodny z uwagi na duże pomieszczenie i wygodne stoły, limit czasowy do 18 (za drobną opłatą) na dwie bitwy powinien w zupełności wystarczyć i takie rozwiązanie mi odpowiada - uważam, że dwie bitwy dziennie to optymalny pomysł.
A czy to będzie tylko BC czy jeszcze inne gry - nie ma większego znaczenia i pozostawiłbym to na konkretne ustalenia, w co kto akurat zechce grać.
Realnie kolejne granie w MDK widzę dopiero jesienią i trzeba będzie tego przypilnować, bo warto - z kronikarskiego obowiązku wypada dodać, że to spotkanie zgromadziło osiem osób: Eljot, Khamils, Kretus, Luka, MKG, Pogodyn, RIP i Vazhyl, a więc grupa niemała.
Na sierpień - szykujmy się nad Rogóźno, odnośnie spotkania lipcowego - poczekajmy na info od Kretusa, co uda mu się ustalić.
Mam tyle roboty, że nie wiem, co olać jako pierwsze...
Awatar użytkownika
Vazhyl_Okrutny
Władca Wysokiego Zamku

Postautor: RIP » pn cze 22, 2009 11:16 pm

Pogodyn pisze:Innej opcji w Mdku nie ma , możemy grać do 16 za darmo , albo do 18 płacąc opiekunowi ze 20 zł . Pisałem o tym.

Zaproponowałem taka formułę bo innej możliwości nie mam , niestety dysponuje małym lokalem w którym dodatkowo zamieszkuje moja żona i dwoje dzieci i wierzcie mi zajmuja dużo miejsca. Gdyby się kiedyś zdażyło , że wyjadą za miasto ( a czasami się zdaża) wtedy zaproszę do siebie.

Rozwiązaniem wydaje się zmineiszenie ilości bitew , granie dwóch na małe punkty albo jednej na duże.

Nie musimy grać kampanii , można sobie zwyczajnie zagrać.

Granie w MDKu jest generalnie jedną z opcji. Do tej pory graliśmy rotacyjnie u róznych osób - kto miał możliwość przygotownaia miejsca. Jeśli w tą "rotacje" dorzucimy emdek, to będzie OK. Miejsce było by szczególnie dobre na 8-osobowe spotkania.
Jeśli chodzi o kampania/nie kampania, to nie ma dużej różnicy czasowej - wystarczy 10 minut skrupulatnego policzenia.
Popieram Wasyla - jakiś jesienny termin byłby OK, może we wrześniu? Zreszta, zawse się tam można ustawić we 2-4 osoby.
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Kretus » wt cze 23, 2009 6:55 am

Z moich ustaleń wynika, że wujaszek wziął się za przebudowę domku więc nici z korzystania z niego przez jakiś czas. Większej imprezy działkowej niestety w lipcu nie zrobię.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: Pogodyn » czw cze 25, 2009 2:39 pm

No to jak ? , skoro Kretus nic nie planje... no chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł.
Pogodyn
Sługa zaufany

Postautor: Kretus » pn cze 29, 2009 8:28 am

Gdybyście coś planowali, to od 22.07 do 29.07 nie można na mnie niestety liczyć.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: Eljot » pn cze 29, 2009 2:59 pm

Nie wiem czy sezon letnio-wakacyjno-urlopowy sprzyja organizowaniu wiekszych spotkan. W chwili obecnej moge stwierdzic, ze w lipcu jesli juz to bede umawiac sie na granie "z dnia na dzien" przez telefon czy gg. Podobnie tez pewnie bedzie w sierpniu. Dla mnie lokalizacja w MDK jest dobra na jesienno-zimowe spotkania w wolne soboty.
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Pogodyn » pn lip 06, 2009 3:15 pm

No to w takim razie czekam na ewentualne propozycje , tylko z tydzień wczesniej musze wiedzieć żeby sale zaklepać.
Pogodyn
Sługa zaufany

Wróć do Blitzkrieg Commander