Tereny bo BC

II Wojna Światowa w skali 6mm - bo taka nam pasuje :)

Moderatorzy: Kretus, akkon

Tereny bo BC

Postautor: RIP » czw sty 28, 2010 1:45 am

Na fali nowej edycji zabrałem się za tereny do BC. Zrezygnowalem przy okzaji ze stołu modulłowego 3D - nie mam poprostu miejsca na moduły.
Zakupiłem płytę HIPS (polistyren) 1x2m grubości 1mm oraz klej do styropianu - elastyczna papka NIEKURCZLIWA! Płyte tnie się ekstra - dość szybko powycinałem nożykiem pola minowe, paski pod dru i płoty, zapoty p-czołgowe i placki pod okopy.
Pola minowe 10x20 podzieliłem na 10x10, 10x5, 5x5 - moduliki łączy się i mozna łatwo usunąć kawałek zniszczony. Podobnie zapoy p-czołgowe - 20x5 z minimalnym modułem 5x2,5. Murki, płotki i zasieki na paskach 5,10,20x1cm - także w celu łatwego niszczenia po kawałku.
Okopy dla piechoty, pojazdów i dział powycynałem także 5x5 - mieści się podstawka 2x4 dłuższym lub krótszym bokiem.

Powycinałem tez lasy - zamiast jajowatych placków porobiłem różne czworoboki z zaokrąglonymi rogami - jakos częściej widać pole+prostą krawędź lasu niż jakieś łukowate kształty. Poza tym mniej odpadu ;)

Zostało mi 12 kawałków 40x40cm gr. 3mm z płyty MDF (taka zbita pilśnia). Na moduły jest to świetne - lekkie i wystarczająco sztywne, jak kto chce to oddam po kosztach - priv.
RIP
Wolny wojownik

Wróć do Blitzkrieg Commander