Star Wars: Legion

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

Star Wars: Legion

Postautor: Zaborax » pt mar 30, 2018 3:30 am

No to stalo sie, wszedlem w posiadanie tej... hybrydy, bo chyba tak mozna ta gre nazywac :-) Niby bitewniak, bez planszy, z figurkami, ale ze specjalnymi kostkami z symbolami, zamiast "oczek", ze specjalna miarka (podobnie jak w SW: Armada) zamiast tradycyjnego "centymetra" albo calowki :-)

Figurki, jak na plastiki, wykonane niezle. Jest to styl i jakosc znana z Runewars: The Miniature Game. Zatem w miare miekki, szary plastic i "laleczki" wymagajace zlozenia albo sklejenia. Tyle tylko, ze elementow do poskladania jest niewiele, no chyba, ze zabrac sie za jakis pojazd, albo inna maszyne kroczaca, ale nadal elementow do poskladania jest zdecydowanie mniej, niz w porownywalnych produktach GW. Do tego, wszystkie element sa posegregowane w odrebnych woreczkach, nie ma wyprasek.

Jesli porownac figurki do tych ze Star Wars: Imperial Assault (SW: IA), to w SW: Legion laleczki sa nieco (mniej wiecej o "pol glowy") wieksze i rowniez bardziej "tegie". Oczywiscie od biedy mozna by proksowac uzywajac figurek z SW: IA, jesli ta zauwazalna ale nie uciazliwa roznica w skali nie przeszkadza :-)

Mechanika gry mi odpowiada, jest podobna do kilku innych tytulow of Fantasy Flight i stanowi jakby polaczenie kilku sprawdzonych patentow (np. z Runewars: The Miniature Game, SW: X-wing, SA: Arnada). Gra sie szybko i sprawnie. Aktywacje odbywaja sie poprzez losowanie typu jednostek, ktoremu mozna dopomoc wybierajac to, co dostepne lub zdajac sie jedynie na los. Kombinacja uzycia kart (np. jako ulepszenia jednostek czy command cards, nie mowiac o Battle Cards, za pomoca ktorych okresla sie w jaka potyczke gramy) i kostek bez wartosci liczbowych, moim zdaniem wnosi troche swiezosci i odmiennosci do bitewniakow :-)

Wsrod nazekan widzialem dotychczas szegolnie jedo - za malo kostek w starterze. Ja dokupilem odrazu dodatkowy zestaw kostek ale i tak trzeba sie nimi w czasie gry wymieniac :-) Na przyklad: Vader bazowo uzywa 6 czerwonych kostek ataku, a w starterze i w zestawie dodatkowym kostek takich jest po 3 sztuki...

Czy gra sie ostanie? Nie wiem. Ma spora konkurencje w SW: IA (pomimo, ze to Dungeon Crawler, a SW: Legion wogole nie uzywa pol i planszy, wiec roznice sa napewno znaczace). Napewno bedzie wydawanych mnostwo dodatkow, z przeroznymi jednostkami i pojazdami (juz sie nie moge doczekac, kiedy wypuszcza Rancor'a albo AT-AT :-P).

Jeszcze jedna uwaga - pudelko startowe to naprawde TYLKO starter. Nie spodziewajcie sie zbyt wiele roznorodnosci :-) Sa w nim 33 figurki - Vader i Luke, po 2 oddzialy piechoty dla Imperium i Rebelii oraz 2 imperialne speedery i 1 AT-RT Rebeliantow. Ale za to AT-ST, ktorego mozna nabyc w pudelku dodatkowym, wyglada czadowo i robi zajefajne wrazenie :-) Co jeszcze ciekawe - niektore figurki (szczegolnie pojazdy) maja w swoich zestawach rozne rodzaje uzbrojenia, wiec przy nieznacznym wysilku (miekki plastic...) mozna przy pomocy np. neo-magnesikow, miec do dyspozycji rozne wersje i pelny WYSWIG :-)

Tak, czy owak, skoro Vazhyl sie zastanawial nad ta gierka, to postanowilem podzielic sie pierwszymi, szybkimi wrazeniami :-)
Seek honour as you act
and you will know no fear
Zaborax
Wolny wojownik

Re: Star Wars: Legion

Postautor: Vazhyl_Okrutny » pt kwie 06, 2018 8:49 am

Maćku, serdeczne dzięki za info.
Poczekam na rozwój sytuacji - czyli pojawianie się dodatków i politykę cenową.
Mam tyle roboty, że nie wiem, co olać jako pierwsze...
Awatar użytkownika
Vazhyl_Okrutny
Władca Wysokiego Zamku

Re: Star Wars: Legion

Postautor: Eljot » pt kwie 27, 2018 7:39 am

Ja to szczerze trochę się dziwię, że Vazhyl nie ma żadnej gry osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen :wink:
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Wróć do Inne gry