Starcraft w Lublinie

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

Starcraft w Lublinie

Postautor: Eljot » śr sty 20, 2010 11:59 am

Dzieki uprzejmosci Michala vel Malicious'a mialem okazje zagrac podczas spotkania u Luki w planszowego Starcrafta. Pamietam, ze wiele lat temu lubilem grac w wersje komputerowa, chociaz jej wielkim fanem nie bylem.

Gra wydana przez Fantasy Flight Games. Wielkie pudlo z masa kart, zetonow i figurek. Gra wydana w standartach wydawcy - dobra jakosc druku, ciekawe grafiki, figurki.... jak to figurki w takich grach rewelacyjne nie sa :)
Wrazenie estetyczne ogolnie na plus.

Po pierwszej rozgrywce moge stwierdzic, ze gra jest ciekawa i interesujaca. Mechanika gry nie jest skomplikowana. Zasad zbyt wiele nie ma. Duze znaczenie maja karty - walki, zdarzen oraz zaawansowanych technologii. To one zapewniaja, ze kazda gra moze byc inna i Starcraft nie znudzi sie szybko przez to, ze rozgrywki beda powtarzalne... i takie wlasnie jest moje pierwsze wrazenie o tej grze, ze caly sekret polega na poznaniu wszystkich kart by mozna bylo sobie zaplanowac wlasciwa taktyke, ktora zapewni wygrana na planszy, ktora za kazdym razem moze byc inna...
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » śr sty 20, 2010 6:43 pm

Dziś graliśmy 1 na 1 z Michałem. Poszło szybko - znając zasady można się wyrobić w 3 godziny z jedną grą, razem z rozłożeniem, złożeniem, itp.

Jest plan by spróbować w niedzielę - Eliot, Michał i ja - ktoś czwarty by się przydał, bo na 3 osoby rozgrywka jest nieco niezbalansowana. We czterech powinniśmy się zmieścić u mnie przy okragłym stole :) w pokoju.
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Eljot » śr sty 20, 2010 9:25 pm

Czyzby zle sie gralo w nieparzysta ilosc graczy? Dziwnosc...
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » śr sty 20, 2010 11:08 pm

Tak jakoś wypada że w danej yurze koncentuje się każdy na jednym ataku, szczególnie jak ma dwóch potencjalnych atakujących... ;) więc wypada, że zwykle ktoś jest "nieruszany". W każdym razie 2 lub 4 osoby to chyba lepiej, ale oczywiście można zagrać na trzech :)

Poza tym fajnie by się grało w sojuzie 2 vs 2
RIP
Wolny wojownik

Postautor: RIP » czw sty 21, 2010 11:10 pm

To jak? Zagra ktoś, bo nie wiem jak planować niedzielę...?
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Eljot » pt sty 22, 2010 10:07 am

mam weekend wyjazdowo-goscinno-rodzinny... wiec odpadam. moze nastepnym razem. jesli 1vs1 to szybka rozgrywka mozna na tygodniu sprobowac sie umowic.
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Eljot » śr sty 27, 2010 8:05 pm

Dzis szczesliwie udalo nam sie spotkac we trzech i rozegrac partyjke w Starcrafta - Malicious, RIP i ja. Po dzisiejszej grze trudno mi sie zgodzic aby gra byla niezbalansowana na nieparzysta ilosc graczy. Wszystko zalezy od ukladu planet i ewentualnych sojuszy moim zdaniem. Mam nadzieje na szybka powtorke. Gralo sie swietnie.
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: RIP » śr sty 27, 2010 10:55 pm

Kto by chciał wniknąć z zasady jako czwarty? Oczywiście zapraszamy Kamila jak tylko będize w Lublinie :)
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Zaborax » śr lut 24, 2010 4:37 pm

Jesli tylko bedziecie przewidywac Starcrafta na jakichs spotkaniach otwartych dla przyjezdnych, to ja sie pisze mackami i niby-nozkami.

Mam tylko nadzieje, ze Wam nie przejdzie "ochota" na starcrafcenie do mojego powrotu z zeslania :lol:

A bawiliscie sie juz z dodatkiem, czy gracie bez?
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Eljot » czw lut 25, 2010 9:04 am

Coz... w Lublinie jest tylko trzech chetnych do grania w naszym towarzystwie... a ostatnio brak jakos checi i czasu na granie. Gramy bez dodatku...
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Vazhyl_Okrutny » czw lut 25, 2010 12:13 pm

Ba, Starcraft leży u mnie i nikt się nim nie interesuje :)
Hop, hop, Malicious, co mam zrobić z Twoją grą? :) U mnie w najbliższym czasie nie szykuje się żadne spotkanie, więc daj znać, czy Ci to odwieźć, podrzucić do RIPa czy może jeszcze co innego...
Mam tyle roboty, że nie wiem, co olać jako pierwsze...
Awatar użytkownika
Vazhyl_Okrutny
Władca Wysokiego Zamku

Postautor: LuKa » pt kwie 16, 2010 11:36 am

Miałem przyjemność zapoznać się bliżej ze Starcraftem (w Lublinie nie zdążyłem ... ;) ) - tu duże podziękowania dla Kamila za cierpliwość względem początkującego :)
Sama gra bardzo mi się spodobała - sympatyczne połączenie figurek, żetonów i planszy :) a do tego ładnie oprawione grafiką - jestem pod warażeniem i mam nadzieję na powtórkę wkrótce :)
alea iacta est
Awatar użytkownika
LuKa
Generał X Generałów

Postautor: Eljot » pt kwie 16, 2010 12:11 pm

W Lublinie po pierwszym entuzjazmie zapal i checi do ogrania oslably...
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Wróć do Inne gry