Warhammer Inwazja

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

Warhammer Inwazja

Postautor: Eljot » wt sie 31, 2010 8:02 am

Czy miał już ktoś z Was kontakt z polską edycją Warhammer Invasion?
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: khamils » wt wrz 07, 2010 2:05 pm

Posiadam na stanie i kilka razy grałem. Wydanie całkiem dobre. Karty trochę cienkie ale po wpakowaniu do koszulek można spokojnie grać. Sama rozgrywka rozbudowana bardziej niż Magic. Trzy strefy do kontroli i atakowania, możliwość rozbudowy i spora różnorodność decków. W podstawce dostępne są grywalne talie chaosu, orków, krasnoludów i ludzi. Do tego trochę kart elfów (wysokich i mrocznych) oraz neutralne. O rozgrywce jest kilka oficjalnych filmików na stronie producenta (FFG) i polskiego wydawcy (Galakta).

Nie mam za sobą zbyt wielu partii ale wstępnie bardzo mi się podoba. Mimo że oficjalnie jest to gra na 2 osoby to zasady są tak napisane że można próbować rozgrywki także w trójkę lub czwórkę. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam do siebie na partyjkę:)
Time goes, you say? Ah, no! Alas, Time stays, we go.
Awatar użytkownika
khamils
Sługa zaufany

Postautor: Eljot » śr wrz 08, 2010 7:34 am

Dzięki za info. Niewykluczone, że skuszę się na nią. Czytałem, że podobno rozgrywka jest możliwa dla więcej niż dwóch osób. Skoro kiedyś daliśmy radę zagrać u Vazhyla w więcej osób w Wiedźmina niż dopuszczają zasady to i pewnie z tą grą będzie podobnie :)
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Eljot » sob paź 09, 2010 1:55 pm

Dostałem w prezencie... przez zasady przebrnąłem, czas na pierwszą rozgrywkę ;)
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Postautor: Eljot » ndz paź 10, 2010 7:37 pm

Pierwszą rozgrywkę mam już za sobą. Przegraną (moja lepsza połowa zmasakrowała swoimi krasnoludami moje orki, że aż miło było popatrzeć :)) ale wrażenia pozytywne i gra bardzo mi się spodobała. Wydanie dobre, jakość kart, żetonów, instrukcji - ok, nie mam większych zastrzeżeń. Pudło wielgachne, zdecydowanie za duże, nawet jak na przechowywanie 220 kart... chociaż jeśli uwzględnić dodatki, które już pojawiły, lub pojawią, to może rozmiar jednak właściwy :D

Gra utrzymana w klimacie świata Warhammera. Co do zasad - myślę, że pokuszę się o dokładniejszą recenzję po rozegraniu kilku kolejnych rozgrywek. Mechanika gry rzeczywiście umożliwia granie w większą ilość graczy niż dwóch, a zestawienie kart w poszczególnych taliach wcale nie wymusza kupowania dodatków o ile ktoś nie ma zamiaru grać po turniejach.
Leśny grabarz - poziom 2
Awatar użytkownika
Eljot
Frontowy bywalec

Wróć do Inne gry