FLAMES OF WAR

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

Postautor: Vazhyl_Okrutny » śr paź 05, 2011 10:09 pm

Kretus pisze:Na to trzeba będzie zwrócić uwagę :)

Cosik mi sie widzi, że w 28mm to będzie skirmish z jednym czołgiem i armatą w tle, a walki będą toczyć się na poziomie drużyn, maksymalnie plutonów. Na 6mm a'la BC nie da się tego przełożyć.
Wprawdzie Priestley i Cavatore to solidna marka, ale w 28mm to wolę w Space Hulka pograć.
Mam tyle roboty, że nie wiem, co olać jako pierwsze...
Awatar użytkownika
Vazhyl_Okrutny
Władca Wysokiego Zamku

Postautor: Kretus » śr paź 05, 2011 10:30 pm

Z 20 modeli w 28mm to bym przeżył, ale z makietami chyba by się nie wydoliło. Z drugiej strony koszt czegoś takiego w 15 mm byłby śmieszny :)
DBA 15mm - III/1ac;III/1b;III/30b(68a);III/40c;2*III/52;2*III/62a;IV/13bc;IV/66
Blitzkrieg Commander 6mm - LWP; Warmaster Ancients 10mm - Burgundia; Warmaster - Wyniosłe Elfy; PMC 15mm - Zielone Ludki; Lion Rampant 28mm - XV wiek; OiM - pludracy.
Awatar użytkownika
Kretus
Frontowy bywalec

Postautor: Swordmaster » czw paź 06, 2011 12:46 am

Dzieki, Kretusie, za sznureczek, rzeczywiscie ciekawe co z tego sie urodzi :)

Co do jakosci "modeli" to zgadzam sie z RIP-em, ze stosunek jakosc/cena wypada marnie, ale do tego zdazylem przyzwyczaic sie juz przy okazji GW, gdy za "czolg" do 40k placi sie sporo, a jakosciowo to to w ogole nie ma porownania do modeli czolgow z jakiegokolwiek okresu w zblizonej skali jakiejkolwiek innej firmy (zeby nie wybierac tych najlepszych) :)

Swoja droga, RIP-ie, pomimo Twego sceptycyzmu i zniesmaczenia, polecilbys jakies modele w zblizonej skali? Jestem na etapie przegladania zasad i cos mi sie widzi, ze zaczne zbierac jakies cusie do "Maczkow" :) Jesli okaze sie, ze nie bardzo, to trudno, jak pisal Zorg, tutaj glownie chodzi o zasady. A te podobno sa bardzo dobre, a gra cieszy sie coraz wieksza popularnoscia (co wiecej, produkuja to moi aktualni sasiedzi z Kiwilandu :))

Natomiast wracajac do najnowszej inicjatywy mnie najbardziej rozbawily te modele:

http://www.warlordgames.com/13432/new-w ... otballers/
Awatar użytkownika
Swordmaster
Kamrat z kompanii

Postautor: Zaborax » czw paź 06, 2011 1:09 am

Rzeczywiście, panienki brodaczy robią wrażenie :lol: No i teraz przynajmniej widać, że one naprawdę istnieją :lol:

A co do alternatywnych zabawek do FoW, to przynajmniej w stolicy, ostatnimi czasy modne stały się modele ZVEZDY. Możesz je znaleźć na przykład tutaj:

http://wargamer.pl/index.php?catId=1548

Pozdrawiam :)
Seek honour as you act
and you will know no fear
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: LuKa » czw paź 06, 2011 8:02 am

Zaborax pisze:modne stały się modele ZVEZDY.

tą firmę polecam - wprawdzie koncentrowałem się na 28 mm w temacie rzymskim, ale jakość modeli jest bardzo dobra :)

A te babskie krasnalki to aż się proszą o zakup ;)
alea iacta est
Awatar użytkownika
LuKa
Generał X Generałów

Postautor: Zorg » czw paź 06, 2011 6:55 pm

/Krasnoludzkie kobiety - świetnie wyglądają te figurki, mam wrażenie, że ktoś miał fantazję nt. cycatych karliczek ale oh well ;)

W sobotę będziemy w Battletable`u w Katowicach grali w FoW, wszyscy są mile widziani -np. Bejzkik do którego nie mogę się dodzwonić :)
Remember, oh lord, that we owe our fortune to the gods and our misfortune to ourselves and ourselves alone.
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Postautor: Swordmaster » pt paź 07, 2011 12:29 am

Obajrzalem sobie oferte Zvezdy i rzeczywiscie wyglada to na alternatywe, ale to wciaz, jak pisal RIP, figurki do gry. Oczywiscie z punktu widzenia gracza, a rowniez potencjalnych kosztow, wcale mi to nie przeszkadza. I tak pewnie bede kompletowac armie z roznych zrodel. Wiem tez, ze wielu graczy korzysta z oferty Zvezdy zwlaszcza w przypadku samolotow.

Natomiast ciekawi mnie, czy sa modele w porownywalnej skali, nieco bardziej skomplikowane do zlozenia i z lepsza jakoscia detali.
Awatar użytkownika
Swordmaster
Kamrat z kompanii

Postautor: RIP » sob paź 08, 2011 6:47 pm

15mm to w przybliżeniu 1:100 (1:112 powiedzmy) więc spokojnie można kupić pojazdy Zvezdy. Ludziki natomist są w skali 1:72, samoloty 1:144 :shock:
RIP
Wolny wojownik

Postautor: Zorg » wt lis 01, 2011 8:18 pm

http://hobby-model.pl/modele-plastikowe ... -1100.html

tutaj link do bardzo fajnych modeli firmy Zvezda, dobre przelozenia cena/jakosc
Remember, oh lord, that we owe our fortune to the gods and our misfortune to ourselves and ourselves alone.
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Postautor: Zorg » wt lis 08, 2011 12:53 pm

Moje Shermany, na razie tylko z kamuflażem, bez detali malowanych i bez oznaczeń.

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/7531475.html
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Postautor: Zaborax » wt lis 08, 2011 12:59 pm

No, no, fajnie to się prezentuje :-)

Ja mogę mieć do FoW w skali 1:285 sporo niemiaszków (moje wcześniejsze zbiory do Mein Panzer), więc jak by cuś, to możemy kiedyś trochę pokulać przy malutkich i prześliczniutkich czołżuniach :-)
Seek honour as you act
and you will know no fear
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Zorg » śr lut 01, 2012 4:37 pm

Odkryłem fajne figurki do Flames of War dla osób, którym nie podobają się figurki battlefrontu:

http://www.youtube.com/watch?v=wwE2scIv ... re=related

Plastic Soldier Company

A FoW jest super fajnym systemem bitewnym. Fun to play.
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Postautor: Zorg » wt sie 07, 2012 12:22 pm

Drugie źródło tanich figurek do Flames of War, znana i lubiana firma Zvezda, przykładowy model czołgu ciężkiego KV-1

http://www.youtube.com/watch?v=WY7GDYm4dpo

3. edycja zasad jest jeszcze fajniejsza niż 2. więc po raz kolejny wszystkim polecam zabawę w ten system :)
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Poprzednia

Wróć do Inne gry