Star Wars: Armada

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

Star Wars: Armada

Postautor: Zaborax » czw lut 11, 2016 9:37 pm

No Acany, powiem Wam, ze poprobowalem i baardzo mi sie spodobalo :-)
Odbieram to, jako kombinacje X-Winga, Aeronautica Imperialis, Gothica i Man'O'War :-)
Jestem po kilku grach i napewno bede sie tym dalej bawil :-)
Wedlug mnie Armada jest jeszcze bardziej grywalna niz X-Wing, przy czym nie ma tu takiego wariactwa z dodatkami, jak w tym pierwszym (i raczej sie na to nie zanosi, wnoszac po dwoch wydanych juz falach dodatkow).

Mam zamiar zabrac Armade na Wiosenne, wiec kto ma, niech zabiera, popykamy troche :-)
Seek honour as you act
and you will know no fear
Zaborax
Wolny wojownik

Re: Star Wars: Armada

Postautor: Kruger » czw lut 11, 2016 11:38 pm

My gramy w X-winga - bardzo fajny, Armadę ma kumpel i zachęca aby zagrać/spróbować. pewnie kiedyś zobaczymy aczkolwiek jedna gra z tego uniwersum mi zupełnie wystarczy.
Warmaster Brotherhood
Awatar użytkownika
Kruger
Kamrat z kompanii

Postautor: Zaborax » pt lut 12, 2016 8:41 am

X-Wing fajny jest, nie przecze ale Armada, to woejscie na "inny poziom" :-)
I z tego, co obserwuje (a przygladam sie tej "rywalizacji" miedzy X-Wingiem i Armada od jakiegos czasu), to Armada zaczyna dominowac i przejmowac graczy X-Winga :-)

Z mojej strony Armade odbieram jako bardziej "dopieszczona" i jednoczesnie nie tak rozpsuta przegieciami w mnogosci dodatkow, jak to ma miejsce w X-Wingu.
W X-Wingu wielokrotnie widzialem sytuacje, kiedy ktos przyszedl z najnowszymi zabawkami i po prostu zamiatal gre, podczas gdy starsze zabawki nie byly w stanie nadazyc i odpowiedziec...
W Armadzie widzialem wystawienie najnowszych zabawek, ktore bez problemu byly zjadane przez flote wystawiona z pierwszych modeli i kart :-) Do tego nowe dodatki Armady nie wprowadzaja tzw "gamebreakerow", co niestety zdarza sie w X-Wingu.. Po prostu nowe karty z rozszerzen Armady nie daja zbyt radykalnie drastycznych bonusow, na ktore nie bardzo jest jak odpowiedziec w oparciu o starsze modele i karty (niestety typowe dla X-Winga..).
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2016 6:30 pm przez Zaborax, łącznie zmieniany 1 raz
Seek honour as you act
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Kruger » sob lut 13, 2016 10:59 pm

zagraliśmy w Armadę i powiem szczerze - fajna ... ale nie urzekła nas tak jak X-wing. Ale przy okazji mamy kolejnego chętnego na Wiosenne
Warmaster Brotherhood
Awatar użytkownika
Kruger
Kamrat z kompanii

Postautor: Zaborax » ndz lut 14, 2016 2:53 pm

Pogadamy za czas jakis, jak bedziesz mial wiecej gier w Armade za sobą :-)
Ja na chwile obecna, jesli mialbym wybierac miedzy partyjka w X-Wing albo Armade, to raczej wybiore to drugie :-)
Poza tym jest jeszcze jedna bardzo wazna kwestia: z kim sie gra I jakie jest nastawienie do granej gry u tej/tych osoby/osob :-)
Dla mnie osobiscie towarzystwo do grania jest najwazniejsze :-) Dla dobrego towarzystwa I zacnej atmosfery, moge zagrac w niemal wszystko :-P
Seek honour as you act
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Zorg » ndz lis 06, 2016 3:22 pm

Ja trochu pograłem w X-winga ale męczą mnie te ciągłe nowa fale, dodatki, zasady, erraty - za dużo tego.

Nad Armadą chce się pochylić, wydaje mi się, że może być to gra ciekawa - tym bardziej, że nie tylko tutaj czytałem o niej sporo dobrego.
Remember, oh lord, that we owe our fortune to the gods and our misfortune to ourselves and ourselves alone.
Awatar użytkownika
Zorg
Wolny wojownik

Wróć do Inne gry