L.O.A.D.

Różne gry, strategiczne i nie tylko, które kiedyś wzbudziły nasze zainteresowanie.

Moderatorzy: akkon, Getlord

L.O.A.D.

Postautor: Zaborax » sob lut 25, 2017 5:42 pm

Ludziska,

wczoraj dostałem w prezencie od kolegów grę, która pomimo niepozornego i raczej małego (jak na współczesne planszówki) pudełka, po otwarciu zrobiła na mnie ogromne i bardzo pozytywne wrażenie :-)

Gra nosi tytuł LOAD (skrót od League Of Ancient Defenders). Po zabawie Blood Rage myślałem, że widziałem już mistrzostwo świata w jekości plastikowych figurek. Jednak to, co ujżałem w pudełku z LOAD, przeszło moje najśmielsze oczekiwania!!! Te figurki wprost powalają jakością wykonania i mnogością szczegółów. W pudełku jest 60 figurek, wszystkie wprost niesamowicie wykonane. Ale producent daje w pudełku również piankowe/gąbkowe wkładki na pomieszczenie wszystkich tych figurek!!! Sloty na figurki nie tylko pasują do nich kształtem ale również na spodzie są podklejone sztywnym, grubym papierem ze zdjęciem figurki, która ma się w danym miejscu znajdować!!

Zasady po pobieżnym przejżeniu robią bardzo dobre wrażenie i tylko zachęcają do jak najszybszego wypróbowania :-)

Gra jest dla 2 graczy ale jest też skalowalna na 4 lub 6 graczy (gra się wówczas 2 v 2 lub 3 v 3). Chodzi w niej o walkę starożytnych obrońców Atlantis z chordami Chaosu. Jest to gra taktyczna. Są bohaterowie (ze swoimi kartami postaci) otoczeni różnymi wojakami, jest talia kart zdarzeń/przygód, malutkie karty przedmiotów/wyposażenia/broni, trochę różnych zetonów stanów i efektów, plansza o niecodziennym systemie pól i obszarów, na której walczące strony stają po przeciwnych stronach, w obronie własnych relikwii i z zamiarem zniszczenia relikwi przeciwnika. Walki rozgrywa się podobnie jak w dungeon-crawler'ach.

Podsumowując - nie często mi się już zdaza doznać efektu WOW na widok nowej planszówki ale gra LOAD właśnie taki efekt u mnie wywołała :-)
Seek honour as you act
and you will know no fear
Zaborax
Wolny wojownik

Re: L.O.A.D.

Postautor: Kruger » pn lut 27, 2017 8:55 pm

z chęcią bym to obejrzał na Wiosennych
Warmaster Brotherhood
Awatar użytkownika
Kruger
Kamrat z kompanii

Postautor: Zaborax » wt lut 28, 2017 7:24 pm

Nie ma sprawy, zabiorę ze sobą i z chęcią wypróbuję LOAD na Wiosennych :-)

W takim razie prosimy o szczegóły: kiedy, gdzie i za ile mamy się stawić :-)
Seek honour as you act
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Kruger » pt kwie 21, 2017 12:43 pm

miałeś może już okazję zagrać żeby powiedzieć o niej coś więcej ? ciężko znaleźć póki co jakąś opinię o samej grze, a co do wydania to na mnie również zrobiła wrażenie i zastanawiam się nad kupnem.
Warmaster Brotherhood
Awatar użytkownika
Kruger
Kamrat z kompanii

Postautor: Zaborax » sob kwie 22, 2017 2:18 pm

Ano, miałem okazję zagrać i było ciekawie :-) To jest jak gra na kompie typu "tower defense", tylko przeniesiona na planszę :-) Dużo się dzieje, figurki giną garściami, pojawiają się, by znowu ginąć :-) Czas gry wychodził nam dłuższy, niż sugerowany przez producenta ale to głównie za sprawą naszych błędów - czyli wiedzieliśmy, w którym momencie i dlaczego stało się tak, że gra trwała dłużej :-) Ogólnie - nie jest zbyt skomplikowana, aby zacząć grać ale w miarę jej poznawania, odkrywają się nie zauwarzone wcześniej niuanse :-)

Natomiast co do kupna..... hmmmm, polecałbym jednak najpierw zagrać, wypróbować i dopiero po tym decydować, czy chce się wydać tyle kasy :-)
Jeśli byś przypadkiem organizował w Kansas jakieś granko, w węższym gronie, w czasie weekendu, to wielce prawdopodobne, że mógłbym wdepnąć z moim młodzieńcem, oczywiście zabierając L.O.A.D ze sobą :-)
Seek honour as you act
Zaborax
Wolny wojownik

Postautor: Kruger » ndz kwie 23, 2017 8:50 pm

póki co właśnie się nie szykuje taki weekend - a co do formatu, to akurat jestem fanem wersji elektronicznych i w DOTA 2 spędziłem wiele wiele godzin, jeszcze więcej pewnie w HOTSa, najmniej w LOLa, ale tez trochę pograłem.
Warmaster Brotherhood
Awatar użytkownika
Kruger
Kamrat z kompanii

Wróć do Inne gry